rzszpilzno@interia.pl   14 672 21 41

Aktualności 2017/2018

01/12/2017 Pilzno

W dniu 1 grudnia uczniowie klas drugich RBSIS pojechali na wycieczkę edukacyjno – historyczną do Oświęcimia do obozu Auschwitz Birkenau. Po przybyciu do obozu oglądnęli film, realistycznie ukazujący tragizm tamtych lat. Pani przewodnik oprowadziła młodzież po tzw. blokach, gdzie więźniowie w nieludzkich warunkach przeżyli lata wojny i okupacji hitlerowskiej. Z zaciekawieniem oglądali ekspozycje poszczególnych bloków min. włosy, okulary, ubrania, obuwie, zdjęcia ofiar służących hitlerowcom za ,,króliki doświadczalne’’ w eksperymentach medycznych. Największe wrażenie zrobił na uczestnikach wycieczki, blok nr 11 zwany ,,blokiem śmierci’’ oraz krematorium. To tam więźniowie poddawani byli najstraszliwszym torturom, co w konsekwencji prowadziło do śmierci. Dla uczestników wyjazdu była to ważna lekcja historii. Rolą młodego pokolenia jest przechowanie pamięci o tym, co się zdarzyło, by nie dopuścić do podobnych tragedii w przyszłości.

zobacz zdjęcia

01/12/2017 Pilzno

1 grudnia 2017 roku w Mielcu odbyły się Zawody Rejonowe w Tenisie Stołowym w kategorii chłopców. Wysoki poziom zawodów nie przeszkodził reprezentacji naszej szkoły w składzie: Mateusz Dziadura i Dawid Nowak pokonywać sprawnie rywali i w rezultacie uplasować się na IV miejscu w całej klasyfikacji. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia

28/11/2017 Pilzno

Z inicjatywy Pani Dyrektor Anny Smołuchy uczniowie klas pierwszych i drugich udali się do muzeum w Markowej. Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów. Uczniowie w muzeum pod okiem przewodnika mogli obejrzeć m.in. zdjęcia wykonane przez Józefa Ulmę, przedstawiające Markową i jej mieszkańców w okresie przedwojennym i podczas II wojny światowej jak również drzwi ze śladami po kulach z egzekucji rodziny Baranków, których Niemcy zabili za pomoc udzielaną Żydom. W muzeum znajduje się symboliczny dom Ulmów z zachowanymi oryginalnymi ich sprzętami. Ekspozycja multimedialna pokazuje m.in. historię Markowej, dzieje społeczności żydowskiej i różne formy pomocy, jaką otrzymali od Polaków. Pan przewodnik podkreślał, że głównym celem muzeum jest upamiętnienie, a także upowszechnienie wiedzy o Polakach, którzy podczas okupacji niemieckiej - mimo grożącej kary śmierci - pomagali Żydom skazanym na śmierć.

Po tak ciekawej lekcji historii udali się do Multikina w Rzeszowie, by obejrzeć film pt. „Najlepszy”. Znakomita historia polskiego sportowca zmagającego się z problemem narkomanii, sprawiła, że uczniowie opuścili kino poruszeni i nakręceni na działanie także w zakresie własnego życia.

Dziękujemy Pani Dyrektor za wybranie tak wartościowego dzieła polskiej kinematografii.

zobacz zdjęcia

22/11/2017 Pilzno

W ramach Europejskich Dni Pracodawcy w dniu 22 listopada 2017 r. w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy odbyła się konferencja pt. „Muzyczne potyczki w karierze i biznesie”, w której pod opieką Pani Dyrektor Anny Smoluchy uczestniczyły z naszej szkoły delegacje z klas pierwszych.

Konferencję rozpoczął p. Ryszard Telega dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy witając wszystkich przybyłych. W ramach tego wydarzenia odbyły się dwa panele dyskusyjne. W pierwszym podjęty został temat kształcenia zawodowego w klasach patronackich. W drugim panelu uczestnicy starali się odpowiedzieć na pytania dotyczące wymagań stawianych kandydatom do pracy, zawodów przyszłości a przede wszystkim, jaki wpływ na ich pracę zawodową miała muzyka. Podczas konferencji został zaprezentowany film promujący Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój realizowany przez PUP w Dębicy od 2015 r. Konferencję uświetnił występ uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

zobacz zdjęcia

24/11/2017 Pilzno

W ramach szerzenia idei wolontariatu nasi czlonkowie szkolnego koła Caritas udali się do szkoły podstawowej, gdzie przeprowadzili lekcje na temat: "Służba Caritas miłosierdzie w działaniu". W ten sposób chcieli propagować szlachetne wartości niesienia pomocy wśród młodzieży szkolnej. Dzieci zapoznały się z dzialaniami szkolnego koła Caritas, działającego przy Rzemieslniczej Branżowej Szkole I Stopnia w Pilźnie.

zobacz zdjęcia

20/11/2017 Pilzno

Święto patronki nasza szkoła uczciła w podwójny sposób. 18 listopada delegacja uczniów i nauczycieli: Natalia Sirbu, Katarzyna Surdel, Maciej Bryk, Justyna Proszowska, Kinga Wójcik, Patryk Wojnarowski, Karolina Baryłecka, Wirginia Kobak-Dominik, pod przewodnictwem Pani Dyrektor Anny Smołuchy udała się na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa Błogosławionej Karoliny w Wał-Rudzie. Chcieliśmy w ten sposób podziękować naszej patronce za łaski uzyskane za jej pośrednictwem.

Natomiast, 19 listopada uczniowie Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Pilźnie wystąpili z montażem słowno-muzycznym "Błogosławiona Karolina" w kościele w Łękach Górnych, gdzie znajdują się jej relikwie, w składzie: Aleksandra Zięba, Arkadiusz Gąsior, Iwona Kuczek, Dominik Proszowski, Joanna Pietrzycka, Piotr Papiernik, aby uczcić 103 rocznicę męczeńskiej śmierci Karoliny Kózkówny. Młodzież pokazała historię życia Karoliny - wzoru wartości, których współczesny świat często bywa pozbawiony. Dzięki historii jej życia każdy mógł się nad sobą zastanowić i pomyśleć o własnych wartościach oraz ich obecności w swoim codziennym życiu.

zobacz zdjęcia

15/11/2017 Pilzno

Podczas powiatowych zawodów w tenisie stołowym w Brzostku nasza drużyna chłopców odniosła duży sukces. Kamil Florek oraz Mateusz Dziadura zajęli II miejsce i awansowali na zawody rejonowe, które odbędą się 1 grudnia w Mielcu.

Również dziewczęta pokazały się z jak najlepszej strony, zajmując IV miejsce w bardzo silnej obsadzie. Nasze tenisistki – Natalia Chrząszcz i Aleksandra Zięba – chodzą do klas I i II, więc sukces w tej dziedzinie jeszcze przed nami. Gratulujemy naszym sportowcom szybkości, wytrzymałości i samodyscypliny.

zobacz zdjęcia

11/11/2017 Pilzno

W sobotę obchodziliśmy najważniejsze polskie święto, a mianowicie świętowaliśmy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Zainaugurowaliśmy obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Po 123 latach niewoli POLSKA powróciła na mapy Europy i świata.

Z tej okazji uczniowie Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Pilźnie przygotowali spektakl patriotyczno-historyczny pod wymownym tytułem „Przez krew idziem do wolności”, w czasie którego nakreślona została droga kraju do niepodległości. W przedstawieniu zaakcentowano szczególnie trudne momenty z życia narodu polskiego, w ten sposób złożono hołd pokoleniom, dzięki którym Polska odzyskała niepodległość – obrońcom Konstytucji 3 maja, żołnierzom Insurekcji Kościuszkowskiej i kolejnych powstań narodowych, legionistom polskim i wszystkim walczącym w I wojnie światowej. Podkreślono także, że zdobycie upragnionej wolności było okupione łzami, krwią oraz ofiarami. Wspaniała scenografia oraz oprawa dźwiękowa jeszcze bardziej wpłynęły na piękno inscenizacji. Przedstawienie było bardzo udane.

Młodzież zachowała się dojrzale i fachowo wystąpiła przed publicznością Domu Kultury w Pilźnie, za co otrzymała owacyjne brawa od licznej widowni. Warto podkreślić, iż dla większości z nich był to debiut aktorski, tym bardziej należą im się pochwały za odwagę.

zobacz zdjęcia

zobacz film

30/10/2017 Pilzno

Zgodnie z tradycją przyjęliśmy do naszego grona pierwszy rocznik uczniów nowopowstałej Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia, i daliśmy mu odczuć, że jest mile widzianym członkiem naszej wielkiej rzemieślniczej rodziny.

W poniedziałkowy poranek nieco podenerwowani pierwszoklasiści licznie zgromadzili się na hali sportowej, gdzie miała odbyć się uroczystość pasowania oraz ślubowania. Na ich barkach spoczęło ostrze szabli Kilińskiego, którą starszy cechu pilzneńskiego, pan Leon Chorążak, pasował każdego z nich. Towarzyszyło temu ślubowanie i refleksja Pani Dyrektor Anny Smołuchy nad znaczeniem rzemiosła w naszym regionie i nad jego narodową rolą.

Po pasowaniu nasze kochane kotki mogły posmakować tego, co przygotowali dla nich drugoklasiści. Wśród kocich konkurencji nie zabrakło skoków w dal, przeciągania liny, układania piramidy z kubeczków, głuchego telefonu, układania puzzli, quizu z wiedzy o szkole. Główną nagrodę stanowił dyplom „niepytalności” zwalniający klasę z odpowiedzi ustnych w wybrany dzień. Ostatecznie zwycięzcą okazała się klasa IC, której serdecznie gratulujemy zapału i determinacji.

O wadze tego wydarzenia z pewnością świadczy grono znamienitych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Dziękujemy za przybycie dyrektorowi Izby Rzemieślniczej w Tarnowie panu Tadeuszowi Gubernatowi, Starszemu Cechu Rzemiosł Różnych panu Leonowi Chorążakowi oraz przedstawicielom zakładów pracy oraz rodzicom pierwszoklasistów.

zobacz zdjęcia

18/10/2017 Pilzno

Szkolne koło Caritas działające przy naszej szkole przy pomocy Pani Dyrektor Anna Smołuchy zorganizowało pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Centrum Jana Pawła II w Krakowie oraz do Sanktuarium Błogosławionej Karoliny w Zabawie i Wał-Rudzie, w której wzięli udział wolontariusze wraz rodzicami oraz osobami chętnymi ze środowiska pilźnieńskiego. Uczestnicy zwiedzili również muzeum Św. siostry Faustyny oraz wystawę Całunu Turyńskiego, o którym bardzo ciekawie opowiadał kustosz. Następnie pielgrzymi udali się do Wał-Rudy, gdzie wszyscy czciciele bł. Karoliny wyruszyli na drogę krzyżową szlakiem męczeństwa naszej patronki. Wyjazd zorganizowany przez Panią Dyrektor Annę Smołuchę z pewnością pomoże młodym ludziom uświadomić sobie wartość miejsc kultu świętych i błogosławionych we współczesnym świecie.

zobacz zdjęcia

19/10/2017 Pilzno

Szczęśliwy okazał się dla nas VII Rajd Młodzieży o Puchar Starszego Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Gorlicach. Drugie miejsce naszej drużyny – w składzie Maciej Bryk, Piotr Smoter, Katarzyna Surdel, Patryk Dubas, Klaudia Bielatowicz, Justyna Proszowska, Izabela Świerczek, Kinga Wójcik, Aleksandra Zięba, Grzegorz Trychta, Filip Mossoń, Patryk Jurek, Michał Wnęk, Mateusz Podraza, Krystian Drozd, Krystian Górka – to sukces zarówno pod względem fizycznym, jak i umysłowym. Rajd składał się z trzech etapów: (1) Pokonywanie trasy z Szymbarku do Bielanki, (2) Turniej gier i zabaw, (3) Konkurs wiedzy o Beskiedzie Niskim.

Dumni jesteśmy z Katarzyny Surdel, która zajęła II miejsce w konkursie wiedzy o Beskidzie Niskim i zapewniła nam wiele punktów. Jak podkreślają opiekunowie – Ewelina Dobosz i Dawid Florian - wszyscy uczniowie zresztą spisywali się znakomicie, tak podczas marszu, jak i w czasie rozgrywek sportowych. Nie szwankowała również organizacja, za co też rozdawano punkty. Nasza drużyna była najlepsza w przeciąganiu liny. Gratulujemy i liczymy na kolejne do kolekcji.

zobacz zdjęcia

17/10/2017 Pilzno

W dniu 17 października uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl pt. „Inny świat” w teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, będący adaptacją lektury z języka polskiego, napisanej przez G. Herlinga-Grudzińskiego. Ta ponadczasowa sztuka teatralna, której kanwą jest wstrząsająca relacja autora z pobytu w łagrach sowieckich w Witebsku i Jercewie, jest w rzeczywistości opisem brutalnych metod totalitaryzmu komunistycznego i walki o przeżycie oraz zachowanie ludzkiej godności. Wspaniała scenografia oraz oprawa dźwiękowa jeszcze bardziej wpłynęły na piękno inscenizacji. Natomiast aktorzy dali popis perfekcyjnej gry scenicznej, za co otrzymali owacyjne brawa od licznej widowni.

Nasi uczniowie byli zachwyceni spektaklem, tym bardziej, że wielu z nich bierze udział w różnych szkolnych i środowiskowych przedstawieniach. Dzięki temu mogli podpatrzeć profesjonalną grę aktorską. Takie wyjazdy edukacyjne są bardzo dobrą formą wychowania poprzez kulturę realizowaną w naszej szkole.

zobacz zdjęcia

12/10/2017 Pilzno

12 października 2017 roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W części oficjalnej glos zabrała Pani dyrektor Anna Smołucha, która podziękowała nauczycielom i wychowawcom za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz życzyła wszystkim pracownikom oświaty zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym oraz optymizmu i wytrwałości w realizacji nowych wyzwań edukacyjnych. Warto dodać, iż w imieniu organu prowadzącego życzenia na ręce Pani Dyrektor złożył Prezes Izby Rzemieślniczej Pan Andrzej Kuta.

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby podziękować nauczycielom za ich trud wychowywania i kształcenia. Przepiękną laurką na tę okoliczność była niewątpliwie część artystyczna w wykonaniu uczniów klas drugich i trzecich. Swój występ uczniowie zadedykowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali bogaty program artystyczny- recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli oraz przedstawiali wesołe scenki z życia szkoły.

Po zakończonej akademii uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i podziękowania, wręczyli symboliczne upominki. Za tak miłą uroczystość dziękujemy Wam Uczniowie!

zobacz zdjęcia

10/10/2017 Pilzno

W ramach kółka turystycznego p. Agnieszka Jakubus zabrała uczniów na warsztaty muzealne z zakresu historii i kultury regionu do pobliskiego Muzeum Regionalnego w Pilźnie. W czasie warsztatów uczniowie wysłuchali prelekcji na tematy związane z dziejami i kulturą Pilzna: „Wielka Księga Małego Miasta”, „Cudze chwalicie swego nie znacie, czyli o zabytkach pilźnieńskich”, „Ślady miasta. Pilzno chrześcijańskie i żydowskie”, uczestniczyli też w zajęciach etnograficznych „W chłopskiej chacie i zagrodzie”. Dzięki tym ciekawym warsztatom uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących naszego regionu.

zobacz zdjęcia

09/10/2017 Pilzno

W niedzielę 8 października nasi uczniowie pod wodzą pani Danuty Bryg oraz Pani Karoliny Baryłeckiej wybrali się do Grybowa na Marsz dla Życia i Rodziny i wraz z kilkuset innymi uczestnikami przeszli ulicami miasta, manifestując swoje ideały. Wydarzenie organizowane jest od dziewięciu lat, co roku w innej miejscowości diecezji tarnowskiej, i nasi uczniowie już po raz kolejny wzięli w nim udział.

Marsz był wyrazem określonej postawy i deklaracją światopoglądową, ale zarazem chodziło o to, by zjednoczyć się we wspólnym celu i celebrować uniwersalne wartości w wesołej i przyjaznej atmosferze. Jak mówią uczestnicy, było wesoło i kolorowo, a kończący pochód piknik rodzinny okazał się dobrą okazją do zawarcia nowych znajomości i miłego spędzenia czasu.

zobacz zdjęcia

04/10/2017 Pilzno

Szkolni wolontariusze ze szkolnego koła Caritas oraz klubu wolontariatu wzięli udział w ognisku integracyjnym na terenie Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu w ramach projektu „Tak się Bawię, Uczę i Rozwijam - Od Staruszka do Maluszka”. Wolontariusze rozpalili grilla, serwowali do stołu oraz karmili pensjonariuszy w ciężkim stanie. Niepełnosprawnym pensjonariuszom DPS w Parkoszu uświetniła czas młodzież śpiewając dobrze znane utwory biesiadne pod wodzą Pana Piotra Papiernika oraz Zbigniewa Miazgi. Na samym końcu wszyscy świetnie się bawili rozwiązując zagadki i grając w kalambury.

To spotkanie z osobami niepełnosprawnymi na długo pozostanie w sercach wolontariuszy, a zarażona iskierką pomagania młodzież już wyraziła chęć wzięcia udziału w kolejnej akcji niesienia pomocy słabszym.

zobacz zdjęcia

03/10/2017 Pilzno

Dzięki inicjatywie oraz pod wodzą Pani Dyrektor Anny Smołuchy uczniowie RBS w Pilźnie udali się na wycieczkę do Kołobrzegu.

Wydawać by się mogło, że przełom września i października to nie najlepszy moment na moczenie stóp w naszym morzu, ale nic bardziej mylnego. Zaświadczają o tym uczestnicy wycieczki do Kołobrzegu, którzy zgodnie podkreślają, że ta daleka wyprawa nie była wakacyjnym wyjazdem, ale pasjonującą lekcją. A właściwie lekcjami.

W ramach lekcji historii uczniowie uczestniczyli w wykładach prowadzonych w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Zwiedzanie kołobrzeskiego muzeum to prawdziwa lekcja historii techniki wojskowej. Kolekcja została utworzona na podstawie świadectw pochodzących z wykopalisk archeologicznych. Kolekcja broni strzeleckiej, orderów, odznaczeń i odznak pamiątkowych stanowi wstęp do bogatej prezentacji pojazdów wojskowych, samolotów, broni pancernej i artylerii eksponowanej w sali techniki oraz na wystawie plenerowej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć też Kołobrzeski Skansen Morski, który jest unikatową w skali kraju plenerową ekspozycją okrętów wojennych oraz towarzyszących im zabytków techniki morskiej. Najbardziej spodobały się oczywiście dwa okręty posadowione na nabrzeżu: okręt patrolowy 912 ORP Fala i kuter rakietowy 205 ORP Władysławowo. Mogliśmy wejść nie tylko na pokłady, ale i do wnętrz okrętów i poczuć się jak pasażerowie „Titanica”.

Podczas tych kilku dni uczniowie odwiedzili również wystawę dotyczącą rozwoju piśmiennictwa. W trakcie wykładu omówiono Biblię jako przykład rozwoju piśmiennictwa – od tabliczki glinianej, zwojów pergaminów, skończywszy na druku. Traktować ją należy jako dorobek kulturowy ludzkości ostatnich kilkunastu wieków. Latarnia morska oraz muzeum minerałów i meteorologii oraz wytworów monolicznych były kolejnymi punktami na naszej mapie, o których długo nie zapomni żaden uczestnik wycieczki.

Wyprawa do Kołobrzegu nie mogła odbyć się bez rejsu statkiem po pełnym morzu. Każdy uczestnik mógł się poczuć jak Viking. Niektórzy nawet założyli stroje z epoki i pozowali do zdjęć, Odwiedziliśmy też port morski w Kołobrzegu oraz mieliśmy okazję spacerować kołobrzeskim molo.

Większość młodzieży była pierwszy raz w Kołobrzegu i nad morzem. Tym bardziej cieszy fakt, iż młodzież RBS mogła odkryć piękno Polski. W doskonałych humorach wszyscy powrócili do Pilzna. Dziękujemy Pani Dyrektor, że zorganizowała wspaniałą wycieczkę edukacyjną i oprowadziła nas po malowniczym Kołobrzegu, gdzie pogłębiliśmy swoje wiadomości z lekcji biologii, geografii, historii, edukacji zdrowotnej, poznaliśmy również sposoby leczenia i dbania o swoje zdrowie.

zobacz zdjęcia

03/10/2017 Pilzno

Rękawice, worki i dobra wola – tyle wystarczy, by zmienić swoje otoczenie na lepsze. Nasi uczniowie pod wodzą Agnieszki Jakubus po raz kolejny przyłączyli się do międzynarodowej akcji sprzątania świata. W tym roku odbywała się ona pod hasłem „Nie ma śmieci - są surowce” i sprzątaniu towarzyszył konkurs rękodzielniczy dla uczniów, którzy mogą popracować na wszystkim, co już pozornie nadaje się tylko do śmietnika.

Sprzątamy od wielu lat, propagując odpowiednie wzorce i ucząc się, jak dbać o najbliższą przestrzeń. Odpowiedzialność za planetę jest jednym z naszych priorytetów. Pierwszoklasistów do zbierania porozrzucanych śmieci namawiać nie trzeba było – z zapałem przystąpili do pracy, a swoje „zdobycze” przynieśli do szkolnego śmietnika. Brawo!

zobacz zdjęcia

02/10/2017 Pilzno

Wolontariusze ze szkolnego koła Caritas wzięli w niedzielę udział w akcji rozpowszechniania wśród parafian chlebków miłosierdzia.

""Celem jest uwrażliwienie na potrzeby człowieka, który żyje najbliżej nas"" – mówi dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej, ks. Zbigniew Pietruszka. – ""Nieraz jest bardzo łatwo złożyć ofiarę do puszki, wtedy, gdy zbierane są te ofiary przy naszych kościołach. W ten sposób wydaje się nam, że wypełniliśmy jakiś obowiązek podzielenia się i wsparcia człowieka, który znajduje się w potrzebie. Często niestety zapominamy i nie dostrzegamy tych, którzy są najbliżej nas"" – dodaje ks. Zbigniew Pietruszka.

zobacz zdjęcia

27/09/2017 Pilzno

27 września uczniowie biorący udział w kółkach: historycznym, ekonomicznym oraz turystycznym wyruszyli sprzed szkoły szlakiem świętego Jakuba wiodącym przed malownicze Pogórze Ciężkowickie. Na swojej drodze nasi szkolni globtroterzy odwiedzili pobliską lodziarnię u Państwa Smołów, którzy opowiedzieli o blaskach i cieniach prowadzenia działalności gospodarczej oraz dotarli do kościoła Św. Marcina. Wycieczka wzbudziła zachwyt wśród młodzieży, która już planuje kolejne wyprawy.

zobacz zdjęcia

25/09/2017 Pilzno

Gdy wrześniowe słońce pozwala już nieco odetchnąć, a temperatura powoli przyzwyczaja się do jesiennych spadków, co roku z całą grupą nowych uczniów idziemy na górę Liwocz. Odsłania ona przed nami swoje widoki i daje się zdobywać. To pierwszy test dla pierwszoklasistów – z wytrwałości, hartu ducha, umiejętności współdziałania w grupie i zdolności do mobilizacji. Nauczyciele wychowawcy klas pierwszych – Wirginia Kobak-Dominik, Karolina Baryłecka i Bożena Lisak - poznają swoich uczniów, uczniowie poznają się nawzajem, a przy tym odbywa się niepostrzeżenie lekcja geografii i lokalnej historii.

Dzień pełen wrażeń zakończyło zwyczajowe pieczenie kiełbasek i zabawy integracyjne, które pozwalały się zorientować, kto w tym roku zasilił nasze szeregi. Pani Dyrektor Anna Smołucha i opiekunowie wycieczkowiczów wspólnie mogą uznać zadanie za wykonane.

zobacz zdjęcia

04/09/2017 Pilzno

4 września uczniowie klas pierwszych Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klas drugich i trzecich Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej z radością powitali nowy rok szkolny 2017/2018. Będzie to zapewne czas wytężonej pracy, ale i ogromnej satysfakcji z odnoszonych sukcesów i pokonywanych trudności. Rozpoczęliśmy zgodnie z tradycją – przejściem ze sztandarem szkolnym do kościoła parafialnego, skąd – po mszy świętej – udaliśmy się na halę sportową, aby słuchając okolicznościowych przemówień i przygotowanej na ten dzień akademii nabrać sił na najbliższe dziesięć miesięcy. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły – Anna Smołucha, która z całego serca powitała po wakacyjnej przerwie wszystkich zebranych. Jest to szczególny czas dla naszych uczniów, gdyż po raz pierwszy zaczęła funkcjonować Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia, której uczniowie będą mogli kontynuować naukę w Branżowej Szkole II Stopnia. Dla trzecioklasistów będzie to rok wytężonej pracy, gdyż w czerwcu czekają ich egzaminy zawodowe.

Nasi uczniowie nie zapomnieli o tym, co wydarzyło się 1 września 1939 roku. Uroczysta delegacja z należytym szacunkiem złożyła kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

Na zakończenie tej wspaniałej uroczystości Pani Dyrektor Anna Smołucha podziękowała wszystkim za obecność i życzyła uczniom wielu sukcesów, dobrych ocen w rozpoczynającym się roku szkolnym, a nauczycielom cierpliwości oraz wyrozumiałości dla naszych uczniów. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki w naszej szkole.

zobacz zdjęcia